2011. február 27., vasárnap
Márc. 3. Richard Curtis - Rockhajó
1966-ban, a brit popzene fénykorában a BBC mindössze két órányi rock'n'rollt játszott hetente. Ám egy kalózrádió napi 24 órában nyomta a rockot és popot a tengerről. És 25 millió ember, Britannia lakosságának több mint a fele hallgatta a kalózokat naponta. A suliból frissen kicsapott Carlt az anyja elküldi nagybátyjához, Quentinhez, hogy az kicsit az életre nevelje. Csakhogy Quentin a főnöke a Rádió Rocknak, az Északi-tenger közepén állomásozó kalózadónak, melyet a rock DJ-k különc csapata népesít be.
Vezetőjük a Báró, a hullámhosszok nagydarab, rámenős, amerikai istene, aki a zene megszállott szerelmese. Hűséges segédei az ironikus, intelligens és kegyetlenül vicces Dave; a szuperkedves Simon, aki az igaz szerelmet keresi; a rejtélyes, jóképű Éjfél Mark, aki nem a szavak embere; Korai Bob, a hajnali DJ, akinek a népzene és a drog a hobbija; Sötét Kevin, az emberiség legkisebb intelligenciájával bíró tagja; Óránként John, a hírolvasó és Angus "Félnóta" Nutsford, aki valószínűleg Britannia legidegesítőbb embere. Az Északi-tengeren zajlik az élet. Simon megtalálja álmai asszonyát, Eleanore-t, és feleségül veszi a hajón - ám az ara másnap lelép. Gavin visszatér amerikai drogturnéjáról a Britannia legjobb DJ-ét megillető trónra, ám ezzel összeütközésbe kerül a Báróval. Carl pedig rájön, hogy ki az igazi apja.
Eközben a kalózrádiók felkeltették Dormandy miniszter figyelmét, aki a törvényszegők vérét akarja, és minden politikai befolyását latba veti, hogy betiltsa a Rockhajót és züllött legénységét. Erre viszont kitör a vihar a tengeren. Az elszánt rajongók felkerekednek, hogy megmentsék hőseiket. Van, ami véget ér, de a rock'n'roll örök és elpusztíthatatlan.
2011. február 21., hétfő
Nagy Attila filmklub: „Befogadók és kirekesztők”
„Befogadók és kirekesztők”
2011. Március. 3. – Június. 30. Kiskunfélegyháza, Rocktár
A Kiskunfélegyházi filmklub márciusában induló, fél esztendős programja azért viseli a Befogadók és kirekesztők címet, mert a szervezők különböző filmek segítségével szeretnék bemutatni, milyen formái lehetségesek az élet, a kultúra, a világ, az identitástudat különböző színtereiről érkezett emberek és közösségek együttélésének, befogadásának, és hogyan zajlott és zajlik mégis nap mint nap történő kirekesztésük.
E különbségek találkozása ugyanis elkerülhetetlenül olyan reakciót válthat ki, mely vagy az egyik, vagy a másik irányba mozdítja el a folyamatot.
A magunk részéről árnyalt képet kívánunk nyújtani a befogadás és kirekesztés jelenségéről, ezért arra törekedtünk, hogy minél több élethelyzeten, konkrét, hétköznapi vagy épp rendkívül speciális szituáción keresztül mutassuk be ezek egyéni és társadalmi szintű megnyilvánulásait.
Mivel fő célunknak a tárgyilagosság és sokszínűség nyomán a minél gazdagabb kínálat kialakítását tartottuk, ezért tizennyolc filmünket a lehető leginkább különböző közegeket és élethelyzeteket bemutató alkotások közül válogattuk: az Oblomov néhány napja például a 19. századi Orosz Birodalomban, az Agora a 4. századi Római Birodalomban, a Nyomozó a mai Magyarországon, a Libanoni keringő a Közel-Keleten, a Mechanikus narancs egy elképzelt jövőben a Terminál egy rendkívül speciális és szűk közegben (egy repülőtér várótermében) játszódik, míg például a C.R.A.Z.Y évtizedeket és kontinenseket átívelő történetet mesél el.
Reméljük, a Kiskunfélegyházi Rocktárban (6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth L. u. 35.) február 3-ától minden csütörtök este 5 órától rendezendő vetítéseken ezért minél több nézőpontból tudjuk majd, a filmeket követően megvitatni a látottakat.
Persze ehhez az kell, hogy Te is elgyere!
2011. február 19., szombat
Febr. 24. Christopher Nolan: A tökéletes trükk
A bűvészek legfőbb vágya, hogy kitalálják és megvalósítsák a tökéletes trükköt, melyen nemcsak a nézőközönség ámul, de a rivális mágusok sem tudják megfejteni vagy felülmúlni. A múlt századforduló Londonjának két legígéretesebb fiatal bűvésze, a kifinomult, remek színpadi fellépéséről híres Robert Angier (Hugh Jackman) és a kissé bárdolatlan, de kiváló koponya Alfred Borden (Christian Bale) is ezért küzd, és persze azért hogy legyőzzék a másikat. Pedig egykor barátok és társak voltak, de egy rosszul sikerült mutatvány örök ellenségé teszi őket. És most a legsötétebb trükköktől sem riadnak vissza, hogy felülmúlják egymást…
2011. február 18., péntek
NINCS MOZI, DE VAN FILMKLUB
Nem érkezett pályázat a kiskunfélegyházi mozi üzemeltetésére, ami azt jelenti, hogy továbbra is zárva marad a város filmszínháza. Azonban a Nagy Attila Filmklubban lehetőség van arra, hogy a mozi kedvelői ne maradjanak vetítések nélkül. Minden csütörtökön 17 órára várják az érdeklődőket a Rocktárba.
A félegyházi Nagy Attila Filmklubot lelkes fiatalok hozták létre 2010 szeptemberében. A kezdeményezés célja volt, hogy új, kulturális alternatívát teremtsenek a helyi fiatalok számára, és lehetőségeikhez mérten minél aktívabban jelen legyenek a város kulturális életében. Annak ellenére is sikerült eredményes félévet zárniuk, hogy jó néhány nehézséggel kellett szembenézniük. Ezek közül a legjelentősebb az volt, hogy a félév vége felé kénytelenek voltak átköltözni a város egyetlen (most már nem üzemelő) mozijából a Rocktárba. A mozi megszűnése egyúttal jelentőségüket is növelte, hiszen ezáltal Félegyháza egyetlen rendszeres és nyilvános mozgókép-vetítéseinek biztosítóiként annak szerepét is pótolniuk kell a település életében.
A szervező csapat tagjai a Fiatalok az Ifjúságért Egyesület helyi aktivistái, akik fontosnak tartják, hogy tevékenységük mind szélesebb körben jelenjen majd meg a jövőben, teret és lehetőséget kívánnak biztosítani a filmklubon kívül egyéb programokra is, a helyi Ifjúsági Önkormányzattal szoros együttműködésben. A budapesti székhelyű, non-profit ifjúsági szerveződés támogatása elengedhetetlen volt a kezdeményezés eddigi fennmaradásához, hiszen támogatásuk nélkül a filmklub nem tudta volna például ingyenesen lebonyolítani vetítéseit. A Nagy Attila Filmklub ugyanis non-profit kezdeményezés.
A vetítések ingyenesek, az elsődleges célközönség, a helyi fiatalság pedig örömmel vesz részt rajtuk. Az elmúlt félévben előfordult, hogy 70-80 fő látogatásával is számolniuk kellett, jó fogadtatás remélhető a filmklub tavaszi évadának első hónapjában, februárban meghirdetett „szabad hónaptól” is, melynek keretében a filmklub honlapján lezajlott szavazás alapján a közönség által győztesnek kihozott négy filmet vetítik le. Ezek aHarcosok klubja, a Requiem egy álomért, a New York Bandái és aTökéletes trükk című alkotások, melyek bemutatási időpontjai: február 3., 11., 18. és 25.
A félegyházi filmklub tehát, úgy tűnik megtalálta közönségét, s ha továbbra is ilyen eredményesen tud majd jelen lenni a város kulturális életében, remélhetőleg annak mind jelentősebb kulturális tényezőjévé válnak majd. Persze ehhez nem csak az ő lelkesedésükre, a közönségre, a városra is szűkségük van.
Minden csütörtök, 17 óra, Öreglaktanya – hirdetik plakátokon, az interneten, a Facebook-on, valamint honlapjukon.
Forrás:
2011. február 15., kedd
Sikeresen kezdett a félegyházi filmklub
A félegyházi Nagy Attila Filmklub lelkes fiatalok közreműködésével alakult meg tavaly szeptemberben. A kezdeményezés célja volt új kulturális alternatívát teremteni a helyi fiatalok számára, és persze lehetőségeikhez mérten minél aktívabban jelen lenni a város kulturális életében. Mondhatjuk, elképzeléseik jó úton járnak, hiszen annak ellenére is sikerült eredményes félévet zárniuk, hogy jó néhány nehézséggel kellett szembenézniük.
Ezek közül a legjelentősebb az volt, hogy a félév vége felé kénytelenek voltak átköltözni a város egyetlen (most már nem üzemelő) mozijából a Rock Tárba, a vasútállomás közelében található Öreglaktanyába. A mozi megszűnése egyúttal jelentőségüket is növelte, hiszen ezáltal Félegyháza egyetlen rendszeres és nyilvános mozgókép-vetítés itt folyik.
A szervező csapat tagjai a Fiatalok az Ifjúságért Egyesület helyi aktivistái, akik fontosnak tartják, hogy tevékenységük mind szélesebb körben jelenjen majd meg a jövőben, teret és lehetőséget kívánnak biztosítani a filmklubon kívül egyéb programokra is, a helyi ifjúsági önkormányzattal szoros együttműködésben. A budapesti székhelyű, non-profit ifjúsági szerveződés támogatása elengedhetetlen volt a kezdeményezés eddigi fennmaradásához, hiszen támogatásuk nélkül a filmklub nem tudta volna például ingyenesen lebonyolítani vetítéseit. A Nagy Attila Filmklub ugyanis non-profit kezdeményezés.
A vetítések ingyenesek, az elsődleges célközönség, a helyi fiatalság pedig, mondhatni, igen nagy örömmel vesz részt rajtuk. Az elmúlt félévben előfordult, hogy 70-80 fő látogatásával is számolniuk kellett, s jó fogadtatás remélhető a filmklub tavaszi évadának első hónapjában, februárban meghirdetett “szabad hónaptól” is, melynek keretében a filmklub honlapján (www.felegyhazifilmklub.blogspot.com) lezajlott szavazás alapján a közönség által győztesnek kihozott négy filmet vetítik le. Ezek a Harcosok klubja, a Requiem egy álomért, a New York Bandái és a Tökéletes trükk c. alkotások, melyek február 3-án, 11-én, 18-én és 25-én kerülnek majd bemutatásra a Rock Tárban, 17 órai kezdettel.
A félegyházi filmklub tehát, úgy tűnik megtalálta közönségét, s ha továbbra is ilyen eredményesen tud majd jelen lenni a város kulturális életében, remélhetőleg annak mind jelentősebb kulturális tényezőjévé válnak majd. Persze ehhez nem csak az ő lelkesedésükre, a közönségre, a városra is szűkségük van.
Minden csütörtök, 17 óra, Öreglaktanya – hirdetik plakátokon, az interneten, a Facebook-on, honlapjukon..
Elsősorban tehát nem rajtuk áll vagy bukik a dolog…
2011. február 14., hétfő
Szenvedélyektől Hentes
10 óra 45 perc: a németek elfoglalták az 1. számú erődöt.
10 óra 55 perc: visszavonultunk a harcálláspontra.
11 óra 10 perc: a németek ellenállás nélkül elfoglalták a 2. számú erődöt.
11 óra 20 perc: ellentámadást indítottunk a jobbszárnyon.
11 óra 30 perc: megjött a parkőr, és hazazavart mindenkit.
Többé-kevésbé ezzel a nagy szakállú viccel lehet összefoglalni a nagynevű filmrendező régóta várt opusát (eposzát?). Ami szomorú talán (már akinek), hogy e megállapítás nemcsak a műalkotás tartalmára vonatkozik, de a mondandójára is. Na de a kiállítás, vethetné ellen bárki. Kétségtelen, ha hihetünk a híreknek, drágába került a mulatság, Rómában fölépítették (miből-miből, hát nem kőből és habarcsból) a korabeli (a XIX. század második felének az eleji) New Yorkot, és jó sok statisztát is mozgattak benne.
Nincs is itt becsapva senki: minden az, ami, sőt: minden az, aminek látszik, díszletek a díszletek, statiszták a statiszták. Nem lett volna baj, ha a majd´ háromórás filmidő alatt erről azért meg bírunk feledkezni.
Hogy ez nem sikerült, annak az oka nem feltétlenül ötlik a szemünkbe rögtön. Annál is inkább, hiszen egy nagyon is régóta regnáló irány új darabjával nézünk farkasszemet. Ez a marha nagy és felette demokratikus ország bizony vérben és mocsokban született - valóban (kb. száz filmből) ismerős gondolat, egészen érdekes dolgok is vászonra kerültek már e szerint.
Scorsese receptje sem eleve elvetendő: megteremteni a megfelelő környezetet, s abban a szereplők csináljanak úgy, ahogy az amerikai filmekben szokás. Ilyen hozzáállásból is született már nézhető mozidarab. De nem csak a hiteles miliő hibádzik, a hősök ténykedése sem az igazi: ölni ugyan ölnek, talán többször is, mint muszájna, nagy szavakat is mondanak mindgyakran, hogy a szemöldökrángatásról most ne is beszéljünk, mégis tisztán látszik, fogalmuk sincs róla, hogy kik ők és hova is keveredtek. Talán, ha valaki annál is többet gondol felőlük, hogy az ír verekedős népség, és hajlamos felekezeti hovatarozás mentén kifilézni partnereit. De ők már csak ilyenek, így kénytelenek hosszú-hosszú órákon át különösen nehéznek látszó tárgyakkal rendületlenül barackolni egymást. Nem könnyű elfoglaltság ez, nem is csoda, ha hamar belefáradnak, megengedő becslés szerint a filmidő derekán. Utána jobbára csak arra várnak, hátha őket is felnégyeli végre valaki, hogy mehessenek zuhanyozni, persze munkás dolog az is, hiszen a maszk-smink szakosztály láthatóan föl akart nőni a feladathoz.
De ez Scorsese baja is, belefáradt alighanem, csak mindőjük közül ő legelőször, még a forgatás előtt. Mire fölépítette (papírmaséból, hát mi másból) azt a nagy ronda várost, elment a kedve az egésztől - ennél nincs jóindulatúbb megfejtés.
Látjuk most is számos vesszőparipáját, de nem vágtatnak, csak megjelennek, megvárják a katalógust, aztán elillannak.
Mindennek fényében a mű befejezését akár önironikusnak tekinthetjük: az alsó kutyák (a rendező mindenkori kedvencei), akármennyit is tettek egy nagy és nemes ügyért, mindig névtelenek maradnak, s a másodpercnyire közvetlen utókor is fütyöl rájuk, de földben porló csontjaik összekeverednek a felhőkarcolók alapjait képző betonnal, s ők tartják (talán a vállukon, vagy ahogy sikerült) ezt a szép új világot.
Hogy mi a fene lehet az a nagy ügy, a mozi azt meg nem mondja nekünk, nyilván azért, mert az az általános műveltség szerves része alighanem, azt meg szokjuk már meg, hogy az olyat nem a plázákban osztják. Így talán csak az egyén boldogulása marad, az sem egy utolsó dolog.
Sajnos Scorsese eközben nem magára gondol, hanem sokkal inkább azokra, akik körülveszik. Azt ne is föltételezzem, hogy esetleg azokra, akik nézik a dolgait. Előbbiek viszont meg is érdemlik, ha voltak olyan mamlaszok, és nem mertek szólni a főnöknek, hogy majsztrókám, ezt azért nem kéne, borítsa csak őket a feledés megszolgált homálya.
Scorsesét meg aki akarja, szeresse továbbra is - másért. Miért?
10 óra 55 perc: visszavonultunk a harcálláspontra.
11 óra 10 perc: a németek ellenállás nélkül elfoglalták a 2. számú erődöt.
11 óra 20 perc: ellentámadást indítottunk a jobbszárnyon.
11 óra 30 perc: megjött a parkőr, és hazazavart mindenkit.
Többé-kevésbé ezzel a nagy szakállú viccel lehet összefoglalni a nagynevű filmrendező régóta várt opusát (eposzát?). Ami szomorú talán (már akinek), hogy e megállapítás nemcsak a műalkotás tartalmára vonatkozik, de a mondandójára is. Na de a kiállítás, vethetné ellen bárki. Kétségtelen, ha hihetünk a híreknek, drágába került a mulatság, Rómában fölépítették (miből-miből, hát nem kőből és habarcsból) a korabeli (a XIX. század második felének az eleji) New Yorkot, és jó sok statisztát is mozgattak benne.
Nincs is itt becsapva senki: minden az, ami, sőt: minden az, aminek látszik, díszletek a díszletek, statiszták a statiszták. Nem lett volna baj, ha a majd´ háromórás filmidő alatt erről azért meg bírunk feledkezni.
Hogy ez nem sikerült, annak az oka nem feltétlenül ötlik a szemünkbe rögtön. Annál is inkább, hiszen egy nagyon is régóta regnáló irány új darabjával nézünk farkasszemet. Ez a marha nagy és felette demokratikus ország bizony vérben és mocsokban született - valóban (kb. száz filmből) ismerős gondolat, egészen érdekes dolgok is vászonra kerültek már e szerint.
De ez Scorsese baja is, belefáradt alighanem, csak mindőjük közül ő legelőször, még a forgatás előtt. Mire fölépítette (papírmaséból, hát mi másból) azt a nagy ronda várost, elment a kedve az egésztől - ennél nincs jóindulatúbb megfejtés.

Mindennek fényében a mű befejezését akár önironikusnak tekinthetjük: az alsó kutyák (a rendező mindenkori kedvencei), akármennyit is tettek egy nagy és nemes ügyért, mindig névtelenek maradnak, s a másodpercnyire közvetlen utókor is fütyöl rájuk, de földben porló csontjaik összekeverednek a felhőkarcolók alapjait képző betonnal, s ők tartják (talán a vállukon, vagy ahogy sikerült) ezt a szép új világot.
Hogy mi a fene lehet az a nagy ügy, a mozi azt meg nem mondja nekünk, nyilván azért, mert az az általános műveltség szerves része alighanem, azt meg szokjuk már meg, hogy az olyat nem a plázákban osztják. Így talán csak az egyén boldogulása marad, az sem egy utolsó dolog.
Sajnos Scorsese eközben nem magára gondol, hanem sokkal inkább azokra, akik körülveszik. Azt ne is föltételezzem, hogy esetleg azokra, akik nézik a dolgait. Előbbiek viszont meg is érdemlik, ha voltak olyan mamlaszok, és nem mertek szólni a főnöknek, hogy majsztrókám, ezt azért nem kéne, borítsa csak őket a feledés megszolgált homálya.
Scorsesét meg aki akarja, szeresse továbbra is - másért. Miért?
-ts-, Mancs
Senkinek nem kell a mozi
Nem akadt jelentkező a kiskunfélegyházi Petőfi Mozi üzemeltetésére kiírt pályázaton – értesültünk az önkormányzattól. Így a város tulajdonában lévő három termes, összesen 180 férőhelyes filmszínház továbbra is zárva marad.
Mint megtudtuk, a sikertelen pályázat lezárását követően újabbat hirdetnek meg, ezúttal április 8-ai határidővel. Ezzel párhuzamosan megvizsgálják annak a lehetőségét, hogy vajon a város egyik intézménye – művelődési ház, könyvtár vagy netalán valamelyik iskola – tudja-e vállalni a mozi működtetését, lát-e benne fantáziát. Az intézményeknek erről nyilatkozniuk kell – ha az egyik jelentkezik a feladatra, akkor a képviselő-testület az új pályázatot visszavonja.
Ahogy arról korábban beszámoltunk: a Petőfi mozit 2001 óta működtető vállalkozó tavaly novemberben jelezte az önkormányzatnak: a jövőben nem tudja folytatni az üzemeltetést. Döntésében a legnagyobb súllyal az art mozi látogatottságának drasztikus visszaesése játszott szerepet, a 2006-os 30 ezres nézőszám 2010-re ugyanis a felére esett vissza. További indokaiként a vállalkozó az elmaradó állami illetve önkormányzati támogatásokat jelölte meg.
Forrás: Petőfi Népe
2011. február 13., vasárnap
Febr. 17. Martin Scorsese: New York bandái
Martin Scorsese New York bandái című filmje az 1860-as években, Manhattan déli részén játszódik a forrongások idején. A történet szereplőinek otthona az Öt Pont, Amerika egyik legszegényebb környéke, ahol folyton rivális bandák vívtak háborút az utcák feletti hatalomért.
A legkülönbözőbb illegális tevékenységekhez ideális terep volt a New York-i kikötő és a virágzó Wall Street üzleti negyede (itt volt Barnum híres amerikai múzeuma is) közé eső terület. Ekkor játszódik Amsterdam Vallon, egy ifjú ír-amerikai története. Tizenöt év javítóintézet után, mikor végre kiengedik, visszamegy az Öt Ponthoz, hogy bosszút álljon a Hentes Billen, aki édesapját szeme láttára megölte.
A bandavezér hatalma azóta csak nőtt, s most még nagyobb kegyetlenséggel harcol az új ír bevándorlók ellen. A tizenöt évvel korábbi döntő győzelmet, melynek az öreg Vallon is áldozatul esett, minden évben megünnepli. A fiú erre a napra vár, hogy méltó bosszút álljon apjáért.
A legkülönbözőbb illegális tevékenységekhez ideális terep volt a New York-i kikötő és a virágzó Wall Street üzleti negyede (itt volt Barnum híres amerikai múzeuma is) közé eső terület. Ekkor játszódik Amsterdam Vallon, egy ifjú ír-amerikai története. Tizenöt év javítóintézet után, mikor végre kiengedik, visszamegy az Öt Ponthoz, hogy bosszút álljon a Hentes Billen, aki édesapját szeme láttára megölte.
A bandavezér hatalma azóta csak nőtt, s most még nagyobb kegyetlenséggel harcol az új ír bevándorlók ellen. A tizenöt évvel korábbi döntő győzelmet, melynek az öreg Vallon is áldozatul esett, minden évben megünnepli. A fiú erre a napra vár, hogy méltó bosszút álljon apjáért.
2011. február 6., vasárnap
Febr. 10. Darren Aronofsky: Rekviem egy álomért
Harry Goldfarb egyetlen pénzszerzési lehetősége, hogy rendszeresen eladja anyja tévéjét, akinek a TV nézés élete egyetlen értelme és legfőbb szórakozása. A pénz heroinra kell, a TV pedig azért jó üzlet, mert Harry anyja úgyis mindig visszavásárolja.
Harry édesanyja, Sara egy más világról álmodik. Mindent megtesz azért, hogy bekerülhessen kedvenc TV show-jába. Úgy érzi, ezt egyetlen úton érheti el, ha lefogy, és így fel tudja venni a "piros ruhát". Az egyetlen ruhát, amelyben megjelenhet a TV képernyőjén.
Fanatikus fogyókúrába kezd, egy gyógyszer segítségével, melyet orvosa írt fel neki. A gyógyszer kezdetben fantasztikus hatással van Sara-ra. Fogyni kezd, feltöltődik, teli lesz energiával és most már egészen bizonyos abban, hogy bekerül a TV show-ba. Aztán elkezdődnek a hallucinációk...
Az orvos által felírt gyógyszer gyakorlatilag ugyanolyan kemény drog, mint a heroin.
Harry édesanyja, Sara egy más világról álmodik. Mindent megtesz azért, hogy bekerülhessen kedvenc TV show-jába. Úgy érzi, ezt egyetlen úton érheti el, ha lefogy, és így fel tudja venni a "piros ruhát". Az egyetlen ruhát, amelyben megjelenhet a TV képernyőjén.
Fanatikus fogyókúrába kezd, egy gyógyszer segítségével, melyet orvosa írt fel neki. A gyógyszer kezdetben fantasztikus hatással van Sara-ra. Fogyni kezd, feltöltődik, teli lesz energiával és most már egészen bizonyos abban, hogy bekerül a TV show-ba. Aztán elkezdődnek a hallucinációk...
Az orvos által felírt gyógyszer gyakorlatilag ugyanolyan kemény drog, mint a heroin.
2011. február 1., kedd
Bemutatkozik a Fiatalok az Ifjúságért Egyesület
A Fiatalok az Ifjúságért Egyesület (FIE) 2007-ben alakult független non-porfit szervezet, amelynek legfőbb döntéshozó szerve a Közgyűlés. A folyamatos operatív teendőket és a munkaprogram megvalósítását a 3 tagú Ügyvivő Testület végzi.
Tagjai: Tóth Ákos (elnök), Csókás Máté(alelnök), Eszik Bence (titkár). A FIE programjai nyitottak, azokon bárki részt vehet, szolgáltatásaiból bárki részesülhet, azonban a szervezet saját tagjai részére kedvezményeket ad, illetve ajánl fel.
Tagjai: Tóth Ákos (elnök), Csókás Máté(alelnök), Eszik Bence (titkár). A FIE programjai nyitottak, azokon bárki részt vehet, szolgáltatásaiból bárki részesülhet, azonban a szervezet saját tagjai részére kedvezményeket ad, illetve ajánl fel.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)